اخبار
درباره پذيرش رزيدنت داخلي در ساختار علوم پزشكي دانشگاه آزاد

فرهيختگان- آموزش پزشكي همواره يكي از مهم ‌ترين دغدغه ‌هاي مسئولان پزشكي كشور بوده است. در اين ميان دانشگاه آزاد اسلامي همزمان با ورود به دهه چهارم خود تلاش كرد به موازات ارتقاي كيفيت و استانداردهاي آموزشي و پژوهشي در ساير حوزه‌ ها سرآمد باشد. يكي از اين حوزه‌ ها، حوزه علوم پزشكي است.

 اين دانشگاه همواره كوشيده است با اقدامات اساسي و همچنين با استفاده از استادان و مسئولان، حوزه پزشكي خود را تقويت كند. جذب دانشجويان تازه ‌نفس رشته دستيار داخلي يكي از جديدترين اقدامات مسئولان حوزه پزشكي اين دانشگاه است؛ مسيري كه قرار است به ‌زودي به رشته ‌هاي ديگر هم تسري يابد.

 چندي پيش خبر رسيد دانشگاه آزاد اسلامي براي تربيت نيروهاي متخصص در حيطه پزشكي به جرگه دانشگاه‌ هاي صدر كشور پيوست و با پذيرش چهار رزيدنت داخلي سد بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي براي ورود به عرصه تحصيلات تكميلي رشته پزشكي در مقطع postgraduate شكست؛ موفقيتي كه در مسير هموار كردن چرخه نظام آموزش عالي كشور در حوزه علوم پزشكي و تكميل حلقه مفقوده دانشگاه آزاد اسلامي كمك ‌رسان و در پيشبرد اهداف آموزشي و ارتقاي سطح كيفي آن موثر خواهد بود.

محمود طباطبايي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد پزشكي تهران در گفت ‌و گو با «فرهيختگان» از اين موفقيت سخن گفته و تاكيد مي‌ كند كه حلقه مفقوده ماموريت آموزشي و پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي در گروه پزشكي با ورود به تحصيلات تكميلي برطرف شده و پس از شكستن اين سد قطعا مسير هموارتر خواهد شد.به گفته او، چرخه سلسله موارد آموزشي دروس پزشكي كه با علوم پايه شروع مي‌ شود و با علوم باليني تكميل و سپس به كارورزي ختم مي‌ شود، به شرطي تكميل مي ‌شود كه در ادامه آن دوره ‌اي تخصصي و فوق‌ تخصصي در هر دو گروه علوم پايه و باليني تداوم داشته باشد كه در گروه علوم پايه به‌ عنوان Ph.D و در گروه باليني تحت‌ عنوان دستياري و فوق‌ تخصصي و فلوشيپ ناميده مي ‌شوند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد پزشكي تهران مي ‌گويد: «در اين دانشگاه با وجود بيش از ۳۰ سال آموزش گروه‌ هاي مختلف پزشكي حلقه دوم آن وجود نداشت كه با تلاش فراوان و حمايت هيات ‌امناي محترم دانشگاه آزاد و رئیس دانشگاه آزاد و معاونان او خوشبختانه با اصلاح زيرساخت ‌ها و تجهيز بيمارستان‌ ها و آزمايشگاه‌ ها با خريد تجهيزات مورد نياز و ارتباط صحيح و خوبي كه با وزارت بهداشت برقرار شد، توانستيم اين سد را شكسته و با اخذ تاييديه دستياري داخلي و Ph.D پرستاري و مهندسي بافت و تعداد قابل ‌توجهي كارشناسي ‌ارشد، وارد تحصيلات تكميلي شويم.»

طباطبايي ورود به عرصه تحصيلات تكميلي رشته پزشكي با پذيرش چهار رزيدنت داخلي را شروع مباركي مي‌ داند و ابراز اميدواري مي‌ كند با تداوم تلاش در سال‌ هاي بعد بتوان به بقيه اهداف عالي دانشگاه آزاد نيز نائل شد.

سهيل بابايي يكي از چهار رزيدنتي است كه با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي وارد عرصه تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد اسلامي در رشته پزشكي شده است مي‌گويد: «وقتي دوره پزشكي را به اتمام رساندم، پنج ‌ماه طرح گذرانده و در منطقه پلدختر و بعد از آن هم در روستا و هم در شيفت اورژانس بيمارستان مشغول به كار شدم. در نهايت شرايط به ‌نحوي فراهم شد كه به ‌عنوان نيروي متخصص در حوزه پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي پذيرفته شدم.»

 

روابط عمومی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

1395.11.17


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نحوه آشنایی شما با سایت
از طریق دوستان
از طریق روزنامه و جراید
از طریق اینترنت
از طریق SMS
از طریق ایمیل
 

آخرین اخبار

*سوابق تحصيلي پيش دانشگاهي فارغ التحصیلان (96-95) در‌ آزمون‌ سراسري‌ سال 1396

*درباره نتايج سومين آزمون استخدامي متمركز دستگاه هاي اجرايي كشور

*مرحله تكميل ظرفيت دانشگاه‌ هاي علوم پزشكي در برخی رشته های آزمون استخدامي متمركز 95

*درباره جداول رشته ها و مواد امتحانی آزمون ورودی دکتری (Ph.D) سال 1397

*اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص رشته هاي کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد

*تاريخ‌ برگزاري، نحوه‌ پرينت كارت‌ و محل رفع نقص كارت آزمون سراسري‌ سال 1396

*آزمون تعيين صلاحيت متقاضيان تدريس در دانشگاه جامع علمي - كاربردي سال 1396

*فرصت مجدد براي متقاضيان سهميه 5 درصد ايثارگران در آزمون سراسري سال 1396

*پرينت كارت‌ صد و هجدهمین دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo:E-A2017)

*چهارمين آزمون استخدامی مشترك فراگير دستگاه هاي اجرايي كشور در سال 1396

*آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 96 دانشگاه آزاد از هفته آخر خرداد96

*رشته محل ‌هاي جديد و اصلاحات دفترچه آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1396

*تمديد مهلت دريافت علاقه مندي براي اعمال سهميه 5 درصد ايثارگران کنکور سراسری96

*نتايج سومين آزمون استخدامي متمركز دستگاه هاي اجرايي كشور مورخ 1395/8/21

*تمديد ثبت ‌نام و رشته محل ‌هاي جديد و اصلاحات آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته96

*زمان اعلام نتايج اوليه آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1396

تمام گروه های خبری سایت

  بازديد کل : 630731 نفر   - 155608 ip   بازديد امروز : 214 نفر   - 25 ip   بازديد ديروز : 194 نفر   - 64 ip   آنلاين : 4 نفر